راه اندازی یک فست فود کوچک

fastfood

کسب و کار فست فود

چطور یک فست فود کوچک راه اندازی کنم؟

هزینه های راه اندازی یک فست فود کوچک چقدر است؟

به چه ابزار و تجهیزاتی نیاز است؟

پاسخ این سوالات و سوال های دیگر را در مقاله زیر بخوانید…

قبل از هرچیز به خاطر داشته باشید که موفقیت در هر کسب و کاری منوط به داشتن حداقل تجربه لازم در آن کسب و کار است یعنی پیش از سرمایه گذاری مستقیم حتما مدتی را حتی به صورت رایگان در کسب و کار مشابه به صورت عملی کار کنید. با این کار شما متوجه می شوید که چه ابزار و تجهیزاتی را با چه برند هایی باید تهیه کنید، منابع خود را از کجا با کمترین هزینه تامین کنید و در آخر اینکه اصلا روحیات و توان اجرای این کسب و کار را دارید یا خیر.

پیش به سوی راه اندازی فست فود …

برای راه اندازی یک کسب و کار فست فود، اولین موردی که باید به آن توجه کنید انتخاب مکان فست فود میباشد. همانطور که دیده اید برای راه اندازی یک فست فود کوچک با ۱۵ تا ۲۰ متر فضا هم می توانید کار را شروع کنید.

بنابراین سوالات زیر را از خود بپرسید:

  • چه میزان سرمایه نقدی دارم؟
  • با این سرمایه چه متراژ در چه محدوده ای می توانم اجاره کنم؟
  • با این متراژ چه نوع محصولات فست فود را می توانم عرضه کنم؟

هنگامی که پاسخ های بالا را استخراج کردید به سراغ برآورد هزینه تجهیزات و ابزار مورد نیاز می رویم.

شما برای استارت کار به دو گروه تجهیزات نیاز خواهید داشت:

  • تجهیزاتی که باید داشته باشید مانند: سرخ کن و گریل و چدنی ، تاپینگ و ظروف بن ماری ، یخچال استاده، یک فریزر صندوقی، میز کار استیل، دستگاه برش کالباس (در صورت عرضه محصولات مرتبط) و ابزارهای کار
  • تجهیزاتی که با توجه به نوع محصولاتی که می خواهید ارائه کنید ممکن است نیاز داشته باشید مانند: فر پیتزا، خمیرگیر، گرمکن و …

پس از بررسی موارد بالا هزینه های لازم برای خرید مواد اولیه را برآورد کنید تا به سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی دست یابید. حال در صورتیکه این عدد از برآورد ذهنی شما بیشتر شد ، می توانید از روش های جذب سرمایه برای راه اندازی کار استفاده کنید.

 

موفق و پیروز باشید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *