کایزن (بهبود مستمر)

KAI + ZEN = KAIZEN

کایزن که با نام بهبود مستمر نیز معرفی می شود، پنجمین گامی است که در هزینه یابی بر مبنای هدف بر می دارند و بر عملیات کنترل های لازم اعمال می شود تا باز هم هزینه ها کاهش یابند.

هدف از کایزن کاوش دائمی جهت یافتن راه های نو برای کاهش هزینه در فرآیند تولید می باشد. کایزن و هزینه یابی بر مبنای هدف دو روش مکمل یکدیگر می باشند که برای کاهش مستمر هزینه و افزایش ارزش محصول از دید مشتری استفاده می شوند.

این شویه مدیریتی در ژاپن بر اساس آموزه های دکتر دمینگ و دکتر جوران در آمریکا شکل گرفت و بعد ها توسط ژاپنی ها توسعه یافته و با بکارگیری صحیح آن ژاپن را به یکی از قدرت ها اقتصادی تبدیل نمود.

KAI + ZEN = KAIZEN

KAI به معنی تغییر و ZEN به معنی بهبود می باشد.

این مفهوم که در جنگ جهانی دوم بوجود آمد بیانگر این ایده است که هر نوع بهبود و اصلاح به شرط پیوسته و مداوم بودن موجب ارتقای بهره وری در سازمان می شود. پس لازم نیست به دنبال تغییرات انقلابی در سازمان باشیم!

مفهوم کایزن در بخش های دیگر زندگی نیز تاثیرگذار میباشد، در زندگی خانوادگی ، زندگی شغلی و زندگی اجتماعی نیز در صورت ایجاد تغییرات هرچند کوچک اما پیوسته موجب تغییرات شگرف خواهیم شد. دارن هاردی نیز در کتاب “اثر مرکب” به اصل پیوسته و مدام بودن اشاره می کند که از این اصل سرچشمه گرفته است. این فرهنگ با نفوذ در سازمان موچب شده است تا کارگر از سرپرست بیاموزد و سرپرست از مدیر خود و همواره لایه های مختلف شغلی در سازمان از ایده های یکدیگر مطلع شوند و این فرصت وجود داشته باشد تا هر شخص در هر سمتی در بهبود و توسعه سازمان سهمی داشته باشد و مورد تشویق قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *