چطور کار پیدا کنم وقتی تجربه کاری ندارم؟!

hiring-new-members

اکثر افراد با این پارادوکس روبرو می شوند که هنگامی که برای پیدا کردن کار مراجعه می کردند از آنها پرسیده می شد: آیا تجربه کاری دارید؟ افرادی که صداقت به خرج می دادند پاسخ می دادند “نه” اما زود یاد می گیریم و افراد دیگری پاسخ می دادند “بله” اما پس از مدت کوتاهی مشخص می شد که قبلا حتی از دور هم شاهد این شغل نبوده اند.

سوال: پس باید چطور کار پبدا کرد؟

پاسخ به این سوال را می توانید با مطالعه مقاله زیر بدست آورید.

  1. هنگامی که در ابتدای زندگی شغلی خود هستید توقع بالایی از خود نداشته باشید و در مقابل هم تقاضای حقوق زیادی نداشته باشید، حتی اگر شما مدرک تحصیلی داشته باشید به هر حال بدون داشتن تجربه نمی توانید صلاحیت لازم برای انجام کار را داشته باشید. پس صبور باشید و مطمئن باشید که با افزایش تجربه ، درآمد شما نیز افزایش می یابد.
  2. در رشته مورد نظر شغلی خود مدارک تخصصی اخذ کنید. سعی کنید با حضور و ثبت نام در کلاس های دوره های آزاد تا جای ممکن از بازار کار واقعی مطلع شوید و از تجربه اساتید رشته ها آگاه شوید. با این روش شما با دیدی وسیع وارد حوزه شغلی می شوید که به شما در انجام وظایفتان کمک شایانی می کند.
  3. به خاطر داشته باشید که شروع یک شغل از گشتن در آگهی های روزنامه ها و مصاحبه های شغلی مختلف شروع می شود. شما با تماس های تلفنی و حضور در مصاحبه ها با افراد زیادی در موقعیت های مختلفی روبرو خواهید شد که همه جزئی از تجربه رفتار اجتماعی شما خواهند شد.
  4. سعی کنید پیش نیاز های اولیه همه شغل ها را که مواردی مانند کار کردن با کامپیوتر ، تایپ و زبان انگلیسی در حد متوسط می باشد را یاد بگیرید. با همین موارد ساده اولیه می توانید کارفرما را تحت تاثیر قرار دهید.
  5. یه یاد داشته باشید که کارفرما در صورتیکه بتواند صداقت شما را تشخیص دهد قطعا فرصت لازم را در اختیار شما جهت کار آزمایشی به شما خواهد داد.
  6. از شنیدن “نه” هراس نداشته باشید ، همه افراد روزی در موقعیت فعلی شما بوده اند و در آینده هم همینطور خواهد بود.

برای شما بهترین شغل و موقعیت های کاری را آرزومندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *